MultiKomplex- Ten nejdůležitější přípravek pro každého sportovce

V dnešním světě kulturistiky a fitness jsou multivitamínové doplňky velmi často opomíjené, protože většina mladých a nezkušených návštěvníků posiloven se neustálé snaží najít nějaké zkratky, které by urychlily nabírání svalové hmoty a regeneraci, a to jim přece žádný multivitamín nezajistí. Opak je ale pravdou. V dnešním článku se nebudeme zabývat obecnou důležitostí multivitamínů v suplementačním plánu sportovce, nýbrž jedním konkrétním doplňkem. A tím bude Multikomplex od společnosti YPSI, který já osobně považuji za jeden z nejúčinnějších a nejvyváženějších suplementů vůbec.

Proč bych měl užívat právě MultiKomplex? 

Možná si říkáte, že na trhu je spousta jiných (a levnějších) suplementů, tak proč byste měli užívat zrovna MultiKomplex? Pojďme se podívat na tři nejdůležitější důvody:

1. Vstřebatelnost

Tím nejdůležitějším důvodem, proč MultiKomplex užívat, by měl být fakt, že všechny minerály a vitamíny jsou zastoupeny v nejlépe vstřebatelných formách. Například dobře známé chelátové vazby, které minerály v Multikomplexu obsahují, mohou být o 300 až 500% využitelnější než méně kvalitní zdroje. Pro lepší ilustraci to tedy znamená, že byste museli přijmout 300 až 500 krát více onoho méně kvalitního suplementu, aby došlo ke vstřebání stejného množství účinné látky. A to už je extrémně velký rozdíl.

2. Komplexnost

Asi nemá cenu si nalhávat, že MultiKomplexem pokryjete veškeré potřebné mikronutrienty. Nic to ale nemění na faktu, že je tento doplněk opravdu velmi komplexní. Najdete v něm jak vitamíny, minerály a stopové prvky, tak i chlorellu, výtažek z česneku, glutamin, inositol a mnoho dalších účinných látek. Konkrétně se jedná o 32 různých složek, které ovlivňují nejen metabolické procesy v těle, ale posilují i imunitní systém, zajišťují hormonální rovnováhu a mnoho dalšího.

3. Čistota

Víte, kolik „přidaných“ látek MultiKomplex obsahuje? Jednu. A tou je tobolka z hydroxypropylmethylcelulózy, ve které jsou všechny účinné látky napěchovány. Tato látka je pro vaše zdraví naprosto neškodná a na rozdíl od hydrolyzované želatiny, ze které jsou tvořeny tobolky většiny ostatních suplementů, je získávána ze 100% přírodní celulózy, a tudíž vhodná pro vegetariány i vegany.

Je MultiKomplex předražený?  

Dost z vás od koupi MultiKomplexu možná odrazuje právě jeho vyšší cena. Když ale vezmete v potaz, že doporučená denní dávka je jedna kapsle a balení jich obsahuje 180, máte koupí tohoto doplňku vyřešený základ suplementace na půl roku dopředu. V takové kvalitě a za tak dobrou cenu žádný jiný suplement neseženete. Pokud srovnáte MultiKomplex například s velice populárním Nexgenem, měsíční suplementace vás vyjde asi o 130 Kč levněji. Zde je potřeba dodat, že MultiKomplex na rozdíl od Nexgenu neobsahuje K2 a D3, které ale můžete dokoupit jako samostatný produkt.

Pro koho je MultiKomplex vhodný?

MultiKomplex může užívat naprosto každý (i nesportující) člověk. Nejvíce ho ale ocení sportovci, kteří mají častokrát zvýšené nároky na příjem vitamínů a minerálů. Je to dáno nejen intenzivními tréninky a náročnější regenerací, ale také zvýšeným příjmem makronutrientů, které se za pomoci některých vitamínů (B1, B5, kyselina listová, biotin, vitamín K a další) mnohem lépe tráví.

Zajímavosti a odlišnosti MultiKomplexu

Aby byl náš článek co nejkomplexnější, měli bychom se podívat na některé zajímavé látky, které MultiKomplex obsahuje, ale v konkurenčních produktech ho nenajdete:

Česnekový extrakt

Česnekový extrakt je opravdu zvláštní a neobvyklou součástí multidoplňků. V těle člověka ale česnek působí antimikrobiálně, antiviroticky i antibakteriálně. Mimo to snižuje krevní tlak i hladinu cholesterolu, zvyšuje uvolňování inzulínu, čímž snižuje riziko vzniku cukrovky a také podporuje syntézu železa v organismu.

Selenomethionin

Selenomethionin patří spolu se selenocysteinem mezi nejdůležitější organické sloučeniny obsahující selen. Zatímco anorganické formy selenu jsou naším organismem vstřebatelné maximálně z 50%, v případě organického selenomethioninu dosahuje absorpce téměř 100%. Selen jako takový má v organismu antioxidační účinky, působí jako antagonista těžkých kovů, má protirakovinné účinky a moduluje imunitní systém.

Magnesium Bisglycinát

Bisglycinát hořečnatý je tou nejlepší formou hořčíku, kterou na trhu seženete. Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, snižuje únavu i vyčerpání, napomáhá normální syntéze bílkovin, zlepšuje koncentraci i psychickou výkonnost a zabraňuje přetrénování.

Pár slov závěrem

Cílem tohoto článku nebylo vás přesvědčit o tom, že MultiKomplex je jediný správný doplněk na trhu a ostatní jsou nefunkční, ale poukázat na to, kolik výhod může trénujícímu sportovci takový kvalitní doplněk přinést. Investice do kvalitních vitamínů a minerálů by pro vás měla být vždy mnohem důležitější, než investice do BCAA či jiných doplňků.

Napsal: Miroslav Dvořák

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.