Lipovitamin C - 250 ml

Vitamin C hraje pro náš zdravý život důležitou roli. Během evoluce vznikl u člověka „malý, ale životu nebezpečný genetický defekt“ – náš organismus není schopen si sám vytvářet vitamín C.

2 ks

Upozornění: poslední kus skladem!

699,00 Kč

Množství:
- +

Vitamín C je možná nejdůležitější vitamín vůbec, a proto je často nazýván „králem vitaminů“. Účastní se stovek různých metabolických procesů v těle. Bez nadsázky lze říci, že bez vitamínu C nebude v těle fungovat prakticky nic. Od metabolismu tuků přes imunitu, eliminaci volných radikálů, až po tvorbu a využití hormonů.

Položme si jednoduchou otázku: „proč netrpí zvířata nachlazením?“ Protože u nich dojde k automatickému zvýšení tvorby vitamínu C a ten je pak využíván jako „pohon“ pro bílé krvinky, které pak mohou účinně zlikvidovat „vetřelce“.

Vitamin C má v organismu řadu funkcí, které pozitivně ovlivňují imunitní a kardiovaskulární systém a dále slouží k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže, zubů, dále pak k normálnímu energetickému metabolismu, činnosti nervové soustavy, psychické činnosti, k redukci únavy a vyčerpání, k regeneraci redukované formy vitaminu E a zvýšení vstřebávání železa.

V neposlední řadě hraje významnou roli při ochraně buněk – přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a jeho nepopiratelná důležitost je také pro kardiovaskulární systém.

Symptomy, které mohou znamenat nedostatek vitaminu C, jsou: zvýšená náchylnost k infekcím, špatné hojení ran a zlomenin, onemocnění srdce a cév, lámavost kapilár, krvácení z dásní, chronické podlitiny, krvácení z nosu, buněčné abnormality, suchá a drsná kůže, chudokrevnost, vypadávání zubů a měkká sklovina, ochablost, psychické poruchy (deprese, hysterie), kurděje aj.


Jaká je tedy denní potřeba vitaminu C?

Řada lidí říká: „konzumuji ovoce, zeleninu, citrony apod., to mi stačí.“
Hodně, ale hodně se mýlí. A proč? Takzvaná doporučená denní dávka (DDD) vitamínu C je pro Vaše zdraví naprosto nedostatečná, protože sanuje pouze potřebu vitaminu C, aby nevznikly kurděje (a následkem nich jste nezemřeli) a nic nevypovídá o skutečné potřebě organismu.

Dalším závažným faktorem je životospráva západního člověka, která obsahuje mnohem méně zeleniny a ovoce, než tomu bylo dříve. Množství výživných látek v potravinách výrazně ubylo, např. vitamínu C ve špenátu a jablkách ubylo za posledních 25 let o více než 60 %, v jahodách dokonce o 87 % (výsledky publikované studie z Německa a Švýcarska). Navíc přibylo vlivů, které zvyšují potřebu nejen vitamínu C, ale i dalších esenciálních výživných látek: alkohol, cigaretový kouř (i pasivní kouření), chemikálie kolem nás, kofein, farmaceutika (léky), různé nemoci (cukrovka, rakovina, atd.) a také stres (ano, zvyšuje množství volných radikálů v těle).

Je nutné si uvědomit, že potřeba výživných látek je individuální, ovlivněná zdravotním stavem a navíc proměnná v čase.

Lipovitamin C obsahuje velké množství vitamínu C, který je vázán na lecitin z důvodu ochrany vitamínu C před vlivem trávicího traktu. Je vhodný pro rychlé doplnění vitamínu C v organismu. Je důležité jej používat v období chřipek a nachlazení nebo při zvýšené zátěži organismu, a to i preventivně. Dále například při infekcích horních cest dýchacích a obecně při oslabení organismu. Lze jej doporučit zejména při:

    Onemocnění srdce a cév (ateroskleróza, vysoký krevní tlak)
    Onemocnění periferních cév
    Virové, bakteriální a plísňové infekci (nachlazení, chřipka, herpes, kandidóza)
    Nutnosti podpory všeobecné imunity
    Tlumení alergických reakcí (ekzémy, astma, senná rýma, kopřivka)
    Degenerativním očním onemocnění (šedý zákal, makulární degenerace)
    Detoxikaci organismu
    Hojení ran a kožních vředů, tlumení zánětlivých reakcí a pooperačních stavech
    Podpoře zdravé kůže
    Artritidě
    Vředech v trávicím ústrojí
    Stresu
    Onemocnění dásní a zubů
    Mužské neplodnosti

Složení:
(1 čajová lžička = 5 ml): 1,45 g různých forem kyseliny askorbové (kyselina askorbová, askorbát sodný, askorbyl palmitát), 100 mg vitamin E, 10 mg rutin, náhradní sladidlo, konzervant, upravená voda, aroma. Solubilizátor: lecitin (non GMO).

Dávkování:
Minimální doporučená dávka je 2 g (2 lžičky) denně. U dětí do 10 let použijte poloviční dávku. Při nachlazení, nebo zvýšené zátěži organizmu, lze dávku na několik dní navýšit o 2 čajové lžičky.

Doporučení:
Přípravek je určen k přímé konzumaci. Denní množství Lipovitaminu C je možné též rozmíchat ve vodě a tento nápoj popíjet po celý den, abychom docílili v krvi stejné koncentrace po celý den.