DXN Industries Spirulina na překyselený organismus - 120 kapslí

Řasa spirulina vyživuje, rostlinná bílkovina pro vegetariány, doplněk stravy pro sportovce, odkyseluje, při hubnutí.

2 ks

Upozornění: poslední kus skladem!

560,00 Kč

Množství:
- +

Spirulina tablety na překyselený organismus 120

Spirulina je druh modro - zelené řasy, která obsahuje důležité proteiny, betakaroten, chlorofyl, antioxidanty, minerální látky a jiné stopové prvky nepostradatelné pro náš organizmus. Je to nejznámější zásaditá potrava, která pomáhá změnit stav oslabeného a překyseleného organizmu na zdravě zásaditý. Tabletky DXN Spirulina obsahují přírodní bio spirulinu, která dodává organizmu zdraví prospěšné a energetizující výživové látky.

Spirulinu je vhodné užívat min. 2 měsíce, abyste poznali efekt. Nejprve se musí vypořádat s naším překyselením, což nebude ze dne na den. Proto je asi lepší rovnou větší balení 500 tbl., které vyjde i levněji. Malá spirulina 120 tbl. je vhodná na cesty. Spirulinové tablety doporučujeme hodně zapít, min. 3 dc vody.

- můžete tablety přidat do smoothies

- neobsahuje pesticidy ani herbicidy

- vhodná pro děti od 3 let, dospělé i seniory
 

Obsah: 120 tablet, 250 mg v tobolce

Dávkování: 3 tablety 2x denně, zapít 4 dc vody (v případě velkého překyselení až 10 tbl. 3x denně, hodně pít)

Složení: sladkovodní sinice Spirulina platensis 96,3 %, protihrudkující látky: mastenec, uhličitan vápenatý, povlaková látka arabská guma

Výrobce: DXN Industries, Malajsie

Informace pro alergiky: výrobek neobsahuje ani lepek, ani laktozu

Spirulina je prastará, modrozelená spirálovitá mikrořasa, které se velice dobře daří v extrémně čistých a silně alkalických vodách subtropických oblastí. Díky tomu může existovat pouze bez zátěže pesticidy a insekticidy. Ve spirulině nalézáme miliony let vyváženou a dobře fungující komplexní potravinu - superpotravinu, která obsahuje v sušině až 70 % plnohodnotných bílkovin. Je v nich zahrnuto úplné spektrum esenciálních aminokyselin v optimálním poměru, což je zajímavé zjištění pro všechny strávníky, kteří se rozhodli upustit od živočišných produktů.
Zajímavostí rovněž je, že spirulina představuje zdroj fenylaninu. Tato aminokyselina svým působením na chuťové centrum v mozku pomáhá snižovat chuť k jídlu, proto by mohla být podporou pro osoby bojující s přebytečnými kilogramy (snížení chuti k jídlu můžete očekávat zhruba po dvou měsících, kdy dochází k úpravě metabolismu a organismus se nasytí důležitými živinami).

Bohatý zdroj vitaminů a minerálů
Spirulina není jen o bílkovinách. Můžeme v ní nalézt také dokonalou vitaminovou a minerální směs. Např. obsah beta-karotenu je ve spirulině až 10 x vyšší než v karotce, v 10 g spiruliny jej najdeme tolik jako ve 4,5 litrech mléka nebo ve 14 vejcích, obsah železa v 10 g spiruliny je srovnatelný se 450 g špenátu. Mimochodem, železo ze spiruliny je mnohem lépe vstřebatelné než ze zeleniny či ryb. Rovněž obsažený vápník, hořčík, draslík, křemík a zinek jsou ve spirulině dokonale vybalancovány, stejně jako jód, selen, chrom, lithium či mangan.Unikátní a pro rostlinnou říši netypický je vitamin B12.
Tím ovšem výčet zdaleka nekončí. Spirulina je bohatým přírodním zdrojem rostlinných barviv - zeleného chlorofylu,modrého fytokyanidu a více než 15 druhů žlutých, oranžových a červených karotenoidů. Zejména chlorofyl, svou stavbou velmi podobný červenému krevnímu barvivu hemoglobinu, pomáhá detoxikovat náš organismus. Další nezbytnou skupinou živin, kterou si tělo vyrobit nedokáže, jsou polynenasycené mastné kyseliny. Z nich čelní místo zaujímá kyselina gama-linolenová (bohatě obsažena zejména v mateřském mléce), která se mimo jiné podílí na snižování cholesterolu.

Komu tato řasa prospěje?
Dalo by se říci, že prakticky každému. Spirulina je velice vhodná pro lidi pod permanentním stresem a pro ty, kteří jsou s jídelníčkem na štíru. Tato řasa je svou chemickou povahou zásaditá a pomáhá vyrovnávat překyselení organismu vzniklé stresem, kyselinotvornými potravinami a nedostatkem pohybu. Stresovaní lidé se po určité době dopracují k zažívacím potížím. Spirulina přitom pomáhá čistit sliznici žaludeční stěny a umožňuje lehčí trávení. Empiricky jsme také zjistili, že u parodontózy je vhodná kombinace Spiruliny s Q10. Tablety lze rozpustit v ústech, i když chuťový zážitek je zpravidla o něčem jiném. Ale antibakteriální působení, zejména chlorofylu, dokáže zuby a dásně ochránit. Skupinou lidí, kterým Spirulina dělá výtečnou službu, jsou sportovci. Ti potřebují pro dosažení toho nejlepšího výkonu čerpat maximální nálož živin v minimální dávce. Při extrémní zátěži je proto možno dávkování přípravku zvýšit, zejména u vytrvalostních sportů. Tady je klasická strava v požadovaném množství spíše kontraproduktivní, neboť vede k překrvení trávicího systému na úkor kosterního svalstva a mozku. Totéž platí i pro lidi těžce fyzicky pracující.

Jak přípravek užívat?
Nejlépe půl hodiny před jídlem, zapít čistou vodou bez bublinek (hodně vody). Jelikož spirulina obsahuje značné množství bílkovin, je lepší ji užívat ráno, před obědem a brzy odpoledne, vždy před jídlem. Večer už nechejme játrům čas na odpočinek (toto doporučení ovšem platí všeobecně, nevztahujte jej pouze na řasu spirulinu).

V této mikrořase se ukrývá mimořádný zdroj všeho potřebného, čeho se tělu díky průmyslově zpracovaným potravinám nedostáv.